informacje prasowe

artykuł świat poligrafii 12 2008

Świat Poligrafii 12 2008

Zaufanie klientów to podstawa. W obecnych warunkach rynkowych – wobec stałego wzrostu wymagań klientów – sprzedaż maszyn jest trudniejsza niż przed kilku czy kilkunastu laty. Do odniesienia sukcesu nie wystarczy już proste pośrednictwo i  akceptowalna dla kupującego marża. Liczy się umiejętność doradzenia użytkownikowi, jak  najlepiej wykorzystać możliwości tkwiące w zakupionym urządzeniu. W PIK Serwis wiedzą o tym doskonale. Firma istnieje od 2002 roku i sprzedaje na polskim rynku maszyny sitodrukowe, specjalizuje się w dostarczaniu kompletnych linii do lakierowania na bazie niemieckiej cylindrycznej maszyny sitodrukowej High Press S, których producentem jest Europa-Siebdruck-Centrum (E.S.C.). Jej pracownicy koncentrują się na bliskiej współpracy z klientami i pomagają im w znalezieniu takiego zastosowania dla urządzeń, które zapewni możliwie najszybszy zwrot środków zainwestowanych w zakup przy jednoczesnym doborze maszyny spełniającej oczekiwania i możliwości klienta.

czytaj cały artykuł

Świat Poligrafii 09 2008

Uszlachetnianie ze znakiem jakości. Kujawskie Zakłady Poligraficzne Druk-Pak SA zainstalowały niedawno nowoczesny cylindryczny automat sitodrukowy ESC High Press S. Zakup maszyny dostarczonej przez firmę PIK to element planu zarządu firmy, który dąży do całkowitego zaspokajania oczekiwań klientów w zakresie produkcji opakowań kartonowych i etykiet. Druk-Pak, firma z przeszło 25-letnim doświadczeniem na polskim rynku, jest uznanym producentem opakowań z tektury litej dla przemysłu farmaceutycznego, spożywczego, technicznego i chemicznego. Klient trafiający do zakładu mieszczącego się w Aleksandrowie Kujawskim może liczyć na kompleksową obsługę zlecenia: od projektu, przez druk, po bogatą ofertę uszlachetnień. High Press S ma zaspokoić rosnące zapotrzebowanie zleceniodawców na najwyższej jakości lakierowanie wysoko przetworzonych opakowań.

czytaj cały artykuł

artykuł świat poligrafii 09 2008

 

 

artykuł świat poligrafii 04 2008

Świat Poligrafii 04 2008

Sitodruk: ciekawy i wymagający. Niemiecka firma ESC zaopatruje zakłady poligraficzne w maszyny sitodrukowe od blisko 60 lat, co czyni ją jednym z najdłużej obecnych na europejskim rynku producentów w tym segmencie urządzeń. Z jej najnowszą ofertą będą się mogli zapoznać goście targów drupa w Düsseldorfie (29 maja – 11 czerwca 2008). Europa Siebdruckmaschinen Centrum GmbH & Co. KG (ESC) jest rodzinnym biznesem, prowadzonym przez – reprezentującego drugie pokolenie założycieli – Marcusa Borghoffa. Jak mówi właściciel: – Rynek sitodruku jest wyjątkowo ciekawy i wymagający; żąda opracowywania stale nowych rozwiązań i radzenia sobie z nowymi problemami klientów drukujących na coraz bardziej nietypowych materiałach. To jest najfajniejsze w tej pracy.

czytaj cały artykuł

Świat Poligrafii 10 2007

Za nami świadczy klient. Firma Kopix istnieje na rynku od 10 lat. Renoma, którą zyskała w tym czasie w środowisku drukarzy, to wynik ciężkiej pracy właścicieli, ich gruntownej wiedzy oraz trafnych decyzji inwestycyjnych. Dzisiaj do siedziby firmy w podwarszawskich Starych Babicach trafiają zlecenia na uszlachetnianie druków z całej Polski. Krzysztof Świerczyński, współwłaściciel Kopix-u, kontynuuje tradycje rodzinne. Jego rodzice przepracowali całe zawodowe życie w różnych zakładach poligraficznych. – Wyrosłem w tym środowisku obserwując, jak pracują, i ja złapałem tego bakcyla – tłumaczy. Fakt, że Kopix to firma rodzinna, miał niebagatelny wpływ na jej dynamiczny rozwój. – Każdy z nas był żywotnie zainteresowany jak najlepszym jej funkcjonowaniem
– dodaje Krzysztof, który jest w zakładzie od początku jego istnienia. Jego brat Przemysław, również wierny rodzinnym tradycjom, jest właścicielem firmy PIK, która specjalizuje się w sprowadzaniu na polski rynek cylindrycznych maszyn sitodrukowych niemieckiej firmy E.S.C.

czytaj cały artykuł

artykuł świat poligrafii 10 2007

artykuł świat poligrafii 05 2007

 

Świat Poligrafii 05 2007

ESC, PIK, Weilburger Grafik Polska. Uwagę odwiedzających targi Poligrafia 2007 przyciągała sitodrukowa maszyna cylindryczna ESC-High Press „S”, prezentowana na stoisku fi rmy PIK, dystrybutora urządzeń niemieckiego producenta ESC (Europa Siebdruckmaschinen Centrum). Wysoce zautomatyzowana (m.in. wyposażona w możliwość sterowania zakresem pracy fotokomórek i podajnika z poziomu komputera maszyny) i umożliwiająca precyzyjne pasowanie ramy, drukuje z maksymalną
prędkością 3300 arkuszy/godz. Na stoisku PIK pracowała w linii z Uniwersalnym Tunelem UV, przeznaczonym do profesjonalnego utwardzania farb i lakierów UV i przeznaczonym do pracy zarówno z szybkimi maszynami cylindrycznymi, jak i półautomatycznymi maszynami sitodrukowymi.

czytaj cały artykuł

Artykuł

ESC plus PIK Serwis: najnowocześniejsze rozwiązania.Goście odwiedzający targowe stoisko firm PIK Serwis i ESC mieli okazję do zapoznania się z najnowszymi produktami obu wystawców. Zaprezentowano m.in.: • automat sitodrukowy High Press S; • uniwersalny tunel UV EPS System 1050; • automatyczny odbierak ST 1000; • półautomat sitodrukowy ESC ATMA 80P. – Przygotowania do targów były rzetelne i poprzedzone solidnym rozpoznaniem potrzeb klientów – mówi Przemysław Świerczyński, właściciel PIK Serwis. Wysiłek opłacił się, bo w każdym z prezentowanych urządzeń znalazły się innowacyjne rozwiązania. W cylindrycznej maszynie sitodrukowej firmy ESC typu rewers cylinder zastosowano najnowocześniejszą markę boczną z regulacją zewnętrzną. – Rozwiązanie to – mówi Marcus Borgoff, właściciel firmy ESC – jest dowodem, że branża poligraficzna wciąż oczekuje nowych pomysłów i rozwiązań, a my staramy się ich dostarczać.

czytaj cały artykuł

artykuł